THE CROSSOVER DIVA


Black Men Magazine 2002 

Fani ciągle opłakują stratę młodej legendy R&B. Black Magazine ma zaszczyt przedstawić jeden z Jej ostatnich wywiadów - jesteśmy dumni prezentując niektóre z Jej ostatnich słów mądrości.

BM: Słyszałem, że pracujesz nad scenariuszem filmowym razem z bratem ?
Aaliyah: Tak, on ma talent do pisania scenariuszy. Mamy nadzieję, że projekt ten znajdzie się w produkcji następnej wiosny.
BM: Co powiedziałabyś rodzeństwom rywalizującym ze sobą ?
Aaliyah: Smuci mnie to. Myślę, że jeśli jakaś osoba w rodzinie jest zdolna do zrobienia czegoś i osiągnięcia sukcesu, on lub ona powinna pomóc pozostałym członkom rodziny. Moja babcia zawsze mówiła mi, abym traktowała innych tak, jakbym sama chciałabyć traktowana i to pasuje do tej sytuacji. 
BM: Czy twoja uroda stanęła kiedyś na przeszkodzie w otrzymaniu roli?
Aaliyah: Nie uważam się za specjalnie piękną - w Hollywood jest milion bardziej atrakcyjnych ode mnie aktorek, po prostu nie dostały jeszcze szansy. Zdecydowanie są ludzie, którzy nie wzięli mnie do roli, ale to naprawdę z wielu różnych powodów. Nie dlatego, że wyglądałam zbyt dobrze - po prostu nie wyglądałam odpowiednio do danej roli.
BM: Spotykasz się z kimś, kto jest producentem (Damon Dash)...
Aaliyah: To nie przedstawia żadnych problemów – musimy pracowac bardzo ciężko by znaleźć czas na widywanie się. Ale to romantyczne znaleźć jakąś chwilę na ucieczkę. Rozmawiamy przez telefon cały czas - zawsze rozmawiam z nim kiedy siedzę w poczekalni na lotnisku bądź w samochodzie. On wie, że cały czas o nim myślę.
BM: Co było najsmutniejszą rzeczą, której doświadczyłaś?
Aaliyah: Odejście mojej babci - mam tatuaż dla uczczenia jej pamięci. Wiem, że kiedyś znowu ją zobaczę. Ona zawsze sprawiała, że dobrze się ze sobą czułam - zachęcała mnie. Każdy potrzebuje takiej osoby w okresie dorastania. Dzieciaki muszą pokonac tak wiele problemów, to jest kłopotliwe.
BM: Co jest najwspanialszą lekcją jaką ci dała?
Aaliyah: Kochaj Jezusa, miej Chrystusa zawsze w swoim sercu, a zawsze będziesz wiedziała co należy zrobić. Zawsze myślę sobie 'Co zrobiłby Jezus?'.

Wielu naszych czytelników pisało i telefonowało w sprawie 'zaginionej' kobiety z grudniowego wydania '10 najseksowniejszych kobiet 2001 roku'. Brakujące siódme miejsce należało do piosenkarki Aaliyah, której przedwczesna i tragiczna śmierć nastąpił, kiedy dziennikarze 'Black Men'a pracowali nad tym wydaniem. W rezultacie tragedii i w geście szacunku dla rodziny gwiazdy szefostwo podjęło decyzję o usunięciu Aaliyah z listy. Z powodu braku czasu na poprawienie układu graficznego, grudniowy 'Black Men' został wydrukowany bez siódmego miejsca. Przepraszamy za wszelkie uciążliwości.
   

 

 Wstecz